24 Mayıs 2016 Salı

Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi
Parantez tedavi ile konjugasyon Ekstraksiyonları yeni değildir. Fonksiyonel oklüzyon düz diş kurmak için, diş çıkarma gereklidir. Dişlerin çarpıklık ve hastanın yaşı çıkarılması gerekli olup olmadığına karar vermede önemli faktörler olabilir. Ortodonti de çekimi süt dişleri ve bebek diş hem bugünü ve alanı kazanmak için bir tedavi prosedürü olarak yürütülmektedir terapötik çekimi olduğunda gerçekleştirilen seri çekim içerir.
Ayıklamak için veya çıkartmak için her zaman ortodontik bir tartışma olmuştur. Bazı çekimi tavsiye Bazı ortodonti olmayan çıkarma savunuyor.
Parantez tedavi için diş çekerek diş teli:
Durumlarda bir dizi ayraçlar tedavisi bir parçası olarak dişlerin ekstraksiyon gerektirmektedir. Bunlar:
1. Diş teli – diş malzemesi tutarsızlık
Yay uzunluğu ve diş malzeme birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Kemer uzunluğu aşan diş malzemenin varlığı ön dişlerin diş veya proclination çarpaşıklık neden olabilir. Birçok durumda, bu diş malzemesi gibi durumlarda azaltılır, böylece yay uzunluğu artırılması ile tedavi edilemez. Bir veya birden fazla diş çekimine şiddetli diş malzeme-kemer uzunluğu aykırılığı durumunda yapılır. Genellikle bir ortodontist ilk yirmi yaş dişleri çekin olacaktır. Yeterli alan hala yoksa, o zaman bicuspids çıkardı edilir.
2. Inter-kemer ilişkinin düzeltilmesi:
Anormal malrelationships gerektirebilir diş çıkarma , normal arası kemer ilişkisi elde etmek. Normal kesici ve molar ilişki kurmak gibi durumlarda diş çekerek
3. Anormal boyutu ve dişlerin şekli:
Dişleri boyutu veya formunda normal değilse, o zaman ekstraksiyon tatminkar oklüzyon elde etmek için gereklidir. Anormal dişlerin anormal görünüm kavisli kökleri veya taç veya dişler ile hipoplastik normal dişler, diş göre boyut olarak oldukça büyük olabilir.
4. İskelet çene malrelations:
Çenelerin şiddetli iskelet malrelationship sadece ortodontik tedavi edilemez. Ekstraksiyonu ile birlikte cerrahi ilgili işlemler bu durumda gereklidir.
Diş Teli Tedavi öncesi ciddi kalabalık ve dizilim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder