10 Haziran 2015 Çarşamba

Ekonomik Uçak Bileti Satışı

Uçak Bileti

Yolculuğa çıkmadan önce en çok tartışılan ya da düşündürücü bir durum olan ekonomik uçak bileti temin etme, elbette bir takım doğru adımlar eşliğinde seyahat edecek kişiye avantajlar sunacaktır. Genelde erken dönem rezervasyonu ve son dakika fırsatları arasında karamsar kalan yolcular, yüksek miktarda ücret ödemeden kendileri için en uygun seyahati gerçekleştirmek istiyorlar. Özellikle gerek yurt içi gerekse yurt dışı yolculuklarını sık yapanlar için durum çok daha önem kazanıyor. Peki, nasıl hareket etmelidir?
Hava yolu firmaları analiz raporları ile aslında yolculara yön veriyor. Bu raporlarda çeşitli zaman dilimlerindeki rezervasyon durumlarını inceleyebilirsiniz. Diğer yandan Bilet Merkezi, yolcu haklarına duyduğu saygı gereği karşılaştırmalı bilet sunumu ile alternatif kazanmanıza yardımcı oluyor. Sitemizde periyodik olarak e-posta eşliğinde güncel kampanyalardan anında haber alabilirsiniz.
Size birazda araştırmalardan bahsedecek olursak, nasıl adım atmanız gerektiği yönünde doğru bir algı yakalayabilirsiniz. Yurt dışı seyahatlerde en çok bilet arama dönemi belirlenmiş tarihten on iki gün öncesine kadar gidiyor. Ancak bu on iki gün içinde bilet fiyatlarında maksimum yüzde beş oranında bir değişim yaşanıyor. Yapılan araştırmanın bize verdiği sonuç ise ortalama olarak yirmi yedi hafta önce bilet almanın çok daha ekonomi sağladığı yönünde. Ülkemizde yüzde elli yedi gibi yüksek bir oran erken dönem rezervasyon fırsatını tam anlamıyla değerlendiremediği için fırsatlardan da mahrum kalıyor.
Ortalama beş ya da altı ay önce alınan biletlerde kar oranı yüzde on beş olarak açıklanırken, yurt dışı seyahat eden bir yolcu için bunun maddi getirisi ise ortalama olarak iki yüz elli ile üç yüz Türk Lirası arasında cereyan ediyor. Hava yolu firmalarının bir yıl önce seferleri listelediğini düşünürsek, promosyon koltukları dışında fiyatların tavan yaptığını hemen söyleyebiliriz. Yurt dışı seyahatler için ortalama yüz yetmiş gün, yurt içi seyahatlerde ise ortalama elli gün öncesine kadar yüksek fiyat olan biletlerde düşüş başlıyor. Sonrasında hafif yukarı çıkışın ardından son bir aylık dönemde ise yine tavan fiyata ulaşıyor.
Uçuş Güvenliği Tanıtım Videosu

Ucuz Uçak Bileti İçin Bilet Merkezi

Detaylı bir biçimde tüm seferleri görebileceğiniz sitemizde, yurt içi ve yurt dışı tüm yolculuklarınızda ihtiyacınıza kolayca cevap ve çözüm bulabilirsiniz. Ayrıntıların yer aldığı Bilet Merkezi ile başta Türk Hava Yolları olmak üzere yurt içi seferler düzenleyen Anadolujet, Pegasus, Sun Express ve Atlasjet gibi firmaların yanı sıra yurt dışı seyhat denilince markalaşmış Delta Hava Yolları, KLM, Air France, Lufthansave Corendon gibi benzeri pek çok firma ile tanışabilir, seyahatinizde sınırsız özgürlükle beraber ucuz uçak bileti için Bilet Merkezi avantajından hem haberdar olabilir hem de anında yararlanabilirsiniz.
Kendi programınızı oluşturmadan önce, ister tek gidiş seyahatinizde isterse dönüşle birlikte tüm uçuşların ücretlerini görebilir ve seçim hürriyeti eşliğinde boş koltuktan dolu koltuğa doğru bir listeleme sayesinde tüm hava yolu şirketleri arasında kıyaslamayı anında yapabilirsiniz. Bugün toplam olarak yedi yüzden fazla hava yolu firması ile anlaşma sağlamış olan Bilet Merkezi ile yer bulamam endişenize son verebilirsiniz.
Neden Bilet Merkezi diyorsanız; vergi, yakıt harcı, bilet fiyatı ve hizmet bedeli dahil tüm kalemleri ayrıntılı bir şekilde görebileceğinizi de söyleyebiliriz. Güvenli alışverişin adresi Bilet Merkezine hoş geldiniz.


Uçuş Sırasında Bilmeniz Gerekenler

Eğer, ilk uçak yolculuğunuz ise uçuş sırasında bilmeniz gerekenler olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Sizin için bunları aşağıda açıklıyoruz. Gerek sağlık sorunları durumunda uçak yolculuğu hakkında, gerekse normal prosedürleri merak edenler için detaylara yine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Kabin basıncı terimini daha önce duymuş olabilirsiniz, ayrıntılı bir şekilde bahsetmek gerekirse, kabin basıncı yerden 5000 ile 8000 feet yüksekliğe göre ayarlanan ve oksijen tüketimini doğrudan etkileyen bir unsurdur. Genellikle bu yüksekliklerde burun, mide, orta kulak ve barsak boşluklarında yer alan havanın genişlemesi demektir.
Bilindiği gibi yüksekliğe erişildikçe oksijen miktarı azalır. Uçaklarda her zaman rastlanılan bu durum, sağlıklı kişilerde uyum konusunda herhangi bir kısıtlama getirmezken, vücudun ihtiyacı olan oksijenin depolandığı görülür. Eğer, hipoksi dediğimiz fonksiyon bozukluğuna işaret eden bir rahatsızlık söz konusu ise, özellikle kalp ve kan hastalığı bulunan kişilerde oksijenin dokulara ulaşımını engeller. Uçuş öncesi doktor kontrolü ve doktor izini bu türevden hastalığı olanlar için önemli bir adımdır.
Uçuş sırasında, özellikle uzun süreli uçuşlarda hareketsizlik, uykusuzluk ya da alkol tüketimi aniden ayağa kalkma gibi durumlarda baş dönmesine sebep olabilir. Yukarıda belirttiğimiz durumlar söz konusu ise ayağa kalkmadan önce basit egzersiz hareketlerini oturduğunuz yerden yapmak, ayağa kalktığınız anda baş dönmesinin önüne geçmek için önemlidir.
Bir başka terim ise jet lag. Beden uyumsuzluğu olarak bilinen bu rahatsızlık ise kalkış yeri ile varış merkezi arasındaki kişinin vücut saatinin dengeyi koruyamamasıdır. Bol kıyafet giymek, dinlenmiş olmak, uykuyu tam almak, uçuş öncesi gıda tüketiminde hafif gıdaları tercih etmek ve telefon ile saati varış merkezine göre ayarlamak uçuş öncesi basit bir kaç tedbirler arasındadır. Uçuş sırasında uyku hapı almak ise yine doktor önerisine bağlıdır.
Uçak tutması da çok görülen durumlardan biri olarak; kusma, baş dönmesi, huzursuzluk, bulantı gibi rahatsızlıklar doğurur. Pratik bir biçimde çözümü ise; uçuş öncesi hafif gıda tüketmek, alkol, çay, kahve ve sigaradan uzak durmayı gerektirir. Baharatlı yiyeceklerinde bu türden rahatsızlık yapabileceğini de belirtirken, büyük uçakları tercih etmek de ayrıca önemlidir. 
Çok oturmak da bir rahatsızlık yaratabilir. Trombozisi denilen bu rahatsızlıkta çok oturmaktan dolayı pıhtı oluşumu meydana gelir. Kabin içinde periyodik hareket ve rahat kıyafetler önemlidir. 
Uçak yolculuğuna çıkmayı planlayanlar arasında gebe olanların ise mutlaka doktor onayını alarak, yolculuğa engel herhangi bir durumlarının bulunmaması gerekir. Özellikle gebeliğin 29. haftasında bulunan anne adaylarının son iki hafta içinde alınmış doktor raporu eşliğinde seyahatlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu konuda biletinizi almadan önce Danışma Hattımız ile iletişime geçmeniz halinde ayrıntıları öğrenebilirsiniz.
Yolculuk düşüncesinde olanların yukarıdaki önemli noktalar dışında ucuzluktan yararlanma talepleri de söz konusu. İndirimden yararlanmak için gün ve sezon belirlemenin önemli olmasının yanı sıra yüksek fiyatların yoğunlaştığı yaz aylarında en uygun uçak bileti Haziran ayının ilk haftası ve Ağustos ayının son haftasında bulunuyor.
Diğer yandan gün bazında değerlendirildiğinde ise Pazar ve Çarşamba günleri en ucuz biletlerin bulunduğu günler. Gece on iki ile sabah altı arası tarifelerden bilet alanlar ise gün içi satılan biletlerden daha ucuza geliyor.
Ekonomik uçak bileti bulmak için sezon ve gün belirlemek de önemli. Yaz ayları yüksek fiyatta seyahatlerin gerçekleştiği bir gerçek ancak, Haziran ayının ilk haftası ve Ağustos ayının son haftası yaz boyunca en uygun ücrete bilet bulabileceğiniz dönem. http://www.biletmerkezi.net/ucuz/ucak-bileti
Uçak Biletleri

THY, Anadolujet, Pegasus, SunExpress, AtlasJET, Onur Air, BoraJet, Sky Airlines, Yurtiçi Uçak Bileti, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Andorra, Antigua, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahama, Bahreyn, Barbados, Belçika, Belize, Bermuda, B,Arap Emirlikleri, Birmanya, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Dubai, Ekvator, El Salvador, Endonezya, Estonya, Faroe Adaları, Fildişi Sahili, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gana, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jameika, Japonya ,Kanada, Karayipler, Katar, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Kolombia, Kosta Rika, Kuveyt, Küba, Libya, Litvanya, Lüksemburg, Madagaskar, Makedonya, Maldiv Adaları, Malezya, Mali, Meksika, Mısır, Moğolistan, Monako, Nepal, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Singapur, Sırbistan Karadağ, Sırbistan, Slovenya, Sri Lanka, Sudan, Suudi Arabistan, Şili, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan,  #uçakbileti
 KAYNAK: http://www.biletmerkezi.net/ucuz/ucak-bileti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder